VFR-Forum startades Juni 2006 av Henning Svedberg för att täcka upp behovet av en VFR-Klubb vilket sedan länge varit efterfrågat bl.a. på bike.se.
Då renodlad klubbverksamhet anses förlegad och dess uppoffringar alltför krävande för sina enkla syften - att förena människor med lika- och hjälpa dem odla sitt intresse sjösattes VFR-Forum.se som ett forum - en community.
VFR-Forum.se är för besökaren en kostnadsfri instans. Man registrerar sig kostnadsfritt och kan utan funderingar på var medlemsavgiften gått till umgås med andra VFR-intresserade.
Givetvis får man bidra till forumet om så önskas och detta görs enligt instruktionerna du hittar på forumet.
Nöje som kan vara gratis skall vara det!
Forumrelaterade prylar såsom tröjor och annat kan erbjudas de som sådant önskar.
De som väljer sig vilja ha dessa forumrelaterade prylar betalar för dem.
Ingenstans kommer körningar, träffar eller annat vara avskiljt för dem som köpt sig något. Alla är lika välkomna.
I Juli 2007 överläts forumet till Abbe Virta för fortsatt bevarande.
Väl mött!
Abbe & Henning
Om VFR-Forum.se
Moderator: Conseal
- Conseal
- Administratör VFR-Forum
- Inlägg: 4446
- Blev medlem: tor mar 22, 2007 13:15
- Ort: S-tälje
- Kontakt:
Om VFR-Forum.se
På avstånd är allt vackert
HONDA VFR800FA ABS -02
Yamaha FZ8N ABS -13
BMW G650GS -14
Yamaha TT350 -89 *såld*
HONDA VTR1000F -03 *inbytt*
HONDA VFR800FI -99 *krashad*
HONDA VT750C2 -04 *såld*
Excalibur105 skrev: Välkommen till internets BÄSTA forum.
HONDA VFR800FA ABS -02
Yamaha FZ8N ABS -13
BMW G650GS -14
Yamaha TT350 -89 *såld*
HONDA VTR1000F -03 *inbytt*
HONDA VFR800FI -99 *krashad*
HONDA VT750C2 -04 *såld*
Excalibur105 skrev: Välkommen till internets BÄSTA forum.