Kolla VFR1200 i Hondas reklamfilm!
Postat: ons okt 21, 2009 08:24
För och av VFR-folk Sedan 2006
http://www.vfr-forum.se/
Vacker är den ju inte, men inte direkt ful heller av nån anledning i dagsljus. Fronten är ju sån att bara dess moder kan älska den. Tycks se bra ut från förarplats dock. Nån gång måste man dock kliva av den också, vid tankning tex.Conseal skrev:Jag tycker fortfarande att den är ohyggligt ful men sådant är ju ytterst personligt.
Hade en vag förhoppning om att få se den på HojX i februari. Får se om Honda Sverige tycker så mycket om oss, och våra pengar...HondaHasse skrev:Är den nån som vet när den kommer till sverige så man kan se den i verkligheten?
Måste ha missat att nya viffern nästan är en 1300:a... Nykomlingen känns mer GT än nåt annat, jmfm tidigare modeller.Tyrannosaurus skrev:Här har vi en annan reklamfilm med den klassiska speakerrösten som brukar finnas med i hojreklamfilmer... "The incredible new Handa VeäFaR 1200 äF, pure sportbike, pure refinement, both at the same time" osv.
http://www.youtube.com/watch?v=2RGo975xDsw
Nja 1237 är väl närmare 1200 än 1300, möjligen 1250adrian_vg skrev:Måste ha missat att nya viffern nästan är en 1300:a... Nykomlingen känns mer GT än nåt annat, jmfm tidigare modeller.Tyrannosaurus skrev:Här har vi en annan reklamfilm med den klassiska speakerrösten som brukar finnas med i hojreklamfilmer... "The incredible new Handa VeäFaR 1200 äF, pure sportbike, pure refinement, both at the same time" osv.
http://www.youtube.com/watch?v=2RGo975xDsw
Tyrannosaurus skrev:Nja 1237 är väl närmare 1200 än 1300, möjligen 1250
Åt det hållet är "nästan" alltid rättadrian_vg skrev:Tyrannosaurus skrev:Nja 1237 är väl närmare 1200 än 1300, möjligen 1250
Det var därför jag skrev nästan.