Sida 1 av 1
Länk till reservdelar
Postat: ons apr 16, 2008 19:41
av jeppes
Re: Länk till reservdelar
Postat: tor apr 17, 2008 00:13
av Tyrannosaurus
Nej inte just den här

"fiche_select.asp" verkar vara en tjänst som Honda Motorcycle US verkar erbjuda sina handlare som en service till kunderna.
Jag har lagt upp ett antal handlare som erbjuder det
Här
Den höär tjänsten avlastar ju dessutom handlarna också om kunden redan har alla reservdelsnummer när han kliver in i butiken Det skulle ju vara bra om även Honda Motorcycle Europe kunde ta efter. Och varför inte alla hojmärken? Och föresten bilar också. Det skulle ju underlätta betydligt både för handlarna och kunderna om man gjorde sprängskisserna och reservdelnumrena tillgängliga på nätet.
Tänk er att istället för att gå in till reservdelsavdelningen och killen ska stå och leta i dataficher så ringer man, skickar ett meddelande via nätet eller går in i butiken och säger "jag vill ha det och det och det". Sen får man besked när det kommer hem, om det inte finns hemma och åker dit och pröjsar - klart! Tänk vad smidigt.